USA

Země neomezených možností, kde svoboda je pevně vžita v kultuře národa a patří k jeho hlavním základním kamenům. Od doby, kdy byla tato část kontinentu objevena, se stala něčím unikátním a do dneška Spojené státy Americké přitahují lidi z celého světa, kteří sem přichází s nadějí lepších zítřků.

V dnešní době má Amerika mnoho podob a tváří, které ukazuje jednak prostřednictvím televize a filmů, tak svým chováním, od země zaslíbené, až po zemi, která svou dominancí ovlivňuje svět. Pokud ale odhlédneme od těchto věcí, zjistíme, že Amerika nabízí daleko více. Od rozsáhlých plání, zasněžených hor, až po mrakodrapy tyčící se v centrech velkých měst.  USA je koláž extrémů, rozdílných kultur, geografických podmínek a zvyků, o kterých málokdy slyšíme prostřednictvím medií.

Spojené státy obývá přes 310 milionů lidí a jsou díku tomu na třetím místě v počtu obyvatel na světě. Najdeme zde jak hustě osídlená města s rozhlehlými předměstími, tak nekonečně dlouhé neobydlené oblasti, kde není nic než silnice a měnící se krajina přímo před očima.

Amerika je především známá svou širokou škálou populárních turistických destinací, od mrakodrapů na Manhattanu a v Chicagu, přes přírodní divy Yellowstone, Grand Canyon a Aljašky, až po teplé, slunečné pláže na Floridě, Havaji či jižní Kalifornii. Přesto je dobré mít stále na paměti, že samotné cestování vzhledem k obrovské vzdálenosti mezi regiony může být jak finančně tak i časově náročné.

USA je zemí, kde si opravdu každý cestovatel najde to svoje.  Ať už se jedná o outdoorové aktivity, muziku, či nejnovější technologie. I když Američané v současné době nemají nejlepší pověst v zahraničí, tak po navštívení měst a menších obydlených oblastí zjistíte, že lidé jsou vlastně přátelští a jsou rádi, když si s vámi mohou popovídat. Cestující do USA často zmiňují příjemnou a pozitivní atmosféru mezi lidmi a je pravděpodobnější, že se domů vrátíte s lepším dojmem o Američanech, než když jste odjeli.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce