Ukrajina

Velká, rozmanitá a z velké části neprobádaná Ukrajina je jednou z posledních skutečných cestovatelských skvostů v Evropě, země bohatá na pestré tradice, srdečné lidi a nepopsatelné zážitky.

Ačkoliv je Ukrajina často spojovaná se sousedním Ruskem, dnes je to země, která sama o sobě vyniká rozmanitou krajinou a překvapivou kulturní rozmanitostí. Během několika dní můžete nahlédnout do divokých Karpat, popít nejlepší východoevropskou kávu v historickém centru Lvova a zatancovat si na pláži v Oděse.

Při první návštěvě Ukrajiny na vás můžou působit místní obyvatelé chladně až nevlídně. Navzdory ojedinělému úsměvu, drsné pověsti a počáteční nedůvěře k cizincům jsou místní obyvatelé po prolomení ledů velmi vstřícní. Jakmile prolomíte počáteční barieru, otevřou se vám jedni z nejpohostinnějších lidí v Evropě.

Ukrajina je ideální destinací pro zvídavé cestovatele díky bohaté směsici populárních i netradičních zážitků. Nemá sice takovou životní úroveň jako země západní Evropy, ale bohatě to vynahrazuje nízkými cenami, krásnou krajinou, uvolněnou atmosférou, historickými budovami a menšími davy lidí.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět na Ukrajině

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace na Ukrajinu

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce