Doi Inthanon National Park

Národní park Doi Inthanon skrývá nejvyšší vrchol Thajska a pyšní se překrásnou krajinou. Ta se skládá z členitého hornatého terénu s bujnými tropickými lesy, mohutnými řekami a majestátními vodopády. V chráněném parku najdete útočiště široké škály živočichů, včetně krásných ptáků, které zde můžete pozorovat po celý rok. Mezi nezapomenutelné zážitky patří východ slunce, pokud jste ochotni vstát brzy.

Doi Inthanon patří mezi nejoblíbenější národní parky v Thajsku. Mezi tři hlavní atrakce patří královské chedi, turistické stezky a nejvyšší bod Thajska.

Cesta do národního parku z města Chiang Mai je krátká zajížďka, která stojí za to. Teplota v parku obecně klesá čím více stoupáte na vrchol a počasí je mnohdy nevyzpytatelné. Kdykoliv vás může zaskočit mlha. Během chladného období (říjen až únor) klesají teploty pravidelně až pod bod mrazu.

Národní park Doi Inthanon je pojmenován po jednom z posledních králů Chiang Mai, který se velmi angažoval na zachování přírodní flory severního Thajska. Pozůstatkem je nejvyšší vrchol Thajska, který stoupá do výšky 2565 metrů.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Doi Inthanon National Park

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce