Chiang Mai

Obklopena krásnými horami a posvátnými chrámy kulturního významu, je Chiang Mai známá jako "růže severu". Město se nachází v zeleném údolí na břehu řeky Ping s majestátní horou Doi Suthep v pozadí.

Nové, rozlehlé a moderní město vyrostlo kolem starobylého Chiang Mai, které se nachází za zbývajícími hradbami obklopenými vodním příkopem. Zde naleznete nejvýznamnější památky a překrásné chrámy, které se mísí s jemnou moderní architekturou."

Chiang Mai bylo založeno před více než sedmi sty lety jako hlavní město království Lanna a je domovem více než 300 chrámů. Díky své poloze na severu je teplota o něco chladnější a společně s příjemnou atmosférou se jedná o nejlepší výchozí bod pro objevování severního Thajska a nabrání sil pro další cestování.

Město se významně přizpůsobilo turistice a nabízí širokou škálu aktivit a možností. Pokud se ovšem vydáte za hradby do původního města, můžete objevit autentickou thajskou atmosféru, která se v průběhu času příliš nezměnila.

Ať se vydáte jakýmkoliv směrem, brzy se ocitnete v zelené krajině obklopené deštnými pralesy, vodopády a klidnými vesničkami - stejně jako řadou místních trhů a sloních rezervací.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Chiang Mai

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Chiang Mai

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce