Bangkok

 Svérázné tempo a moderní pojetí Bangkoku se stěží slučuje s představou hlavního města exotického Siamu. Přesto Bangkok reprezentuje hlavní město Thajska podle mnohých představ: hluk, vzrušení, davy lidí, barvy a všude přítomný úsměv.

Množství elegantních mrakodrapů a obrovská rozlehlá plocha drží pospolu odhadovaných jedenáct milionů lidí a rozléhá se za hranice obzoru. Pod stínem mrakodrapů se ovšem odehrává vlastní svět chaosu a dokonalosti, množství trhů, nekonečné dopravy a krásných zlatých starověkých chrámů, přes ohromný noční život a zvrhlých sexuální představení. Bangkok je město silných kontrastů na každém kroku, a pokud máte rádi výzvy a dáte městu šanci, lehce se vám dostane pod kůži.

Bangkok nabízí mnoho úchvatných míst a množství zábavy, od tradičního tance a thajského boxu přes bary a kluby, které hrají nejnovější hity, až po sexuální bary proslulé čtvrti Patpong. Přesto největší zážitek si můžete odnést z místního jídla. Zdá se, že thajské jídlo nemá žádné limity. Využívá čerstvé mořské plody, tofu, rýžové nudle, kari, bambus a množství koření, které si stěží dokážete představit.

Bangkok je přitom poměrně mladé hlavní město, které v půlce devatenáctého století zažilo rapidní růst. Pokud přicházíte ze Západu, najdete Bangkok jako extrémně exotické město s velmi dobrou infrastrukturou pro cestovatele. Z tohoto důvodu je velmi snadné se pohybovat po městě pouze s angličtinou.

Bangkok je nejnavštěvovanější město na světě a slouží jako brána do mnoha dalších částí Thajska a Asie. Můžete strávit pár dní v Bangkoku a dále pokračovat v letu či využít vlak nebo autobus za málo peněz a navštívit národní poklady jako Ayutthaya, Lopburi a mnoho dalších drahokamů země.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Bangkok

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Bangkok

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce