Slovensko

Tato malá země, s níž jsme dlouhou dobu tvořili jeden stát, vás hodně překvapí. Při její návštěvě se nudit rozhodně nebudete, dokáže něco nabídnout naprosto každému, ať už milovníkům hor, nížin, jeskyní, řek, objevitelům historických památek, požitkářům milujícím ruch měst či těm, co chtějí relaxovat v lázních.

Pokud máte rádi výlety v přírodě, určitě se budete s požitkem brouzdat loukami, procházet se podél líně tekoucích řek v údolích, jako je oblast Podunají či Pováží. Chybět nebudou ani pole a háje, až se krajina začne pomalu zvedat v menší kopečky, později větší, až vyroste do strmých skalních stěn, po kterých neohroženě hopkají především kamzíci. Příroda si na poměrně mnoha místech zachovala svůj původní ráz, tudíž je co objevovat. Nachází se tu také deset národních parků chránících přírodní skvosty.

Ano, hory charakterizují Slovensko, táhnou se již od Bratislavy až na východ země. Nejprve mají podobu mírných zvlněných kopců, které později vyrostou do strmých skalních stěn. U Bratislavy se můžete vydat do Karpat – Malých Karpat a dále Bílých Karpat, nejvyšším masivem Karpat jsou proslulé Vysoké Tatry, naproti nim se zvedají už ne tak vysoké Nízké Tatry, od kterých západně najdete Západní Tatry a Malou Fatru, které hodně unikají pozornosti. Na jihovýchodě vše uzavírá Slovenský kras.

Milovníci podzemí si tu přijdou na své, neboť tato země je i rájem jeskyní, nachází se jich tu více než tisícovka, ovšem jen ty největší a nejzajímavější jsou zpřístupněny turistům. Najdete je především v krasových pohořích, kde budete moci obdivovat jejich výzdobu, kterou vytvořila příroda v průběhu dlouhého času.

Kdo nechce chodit po horách ani obdivovat jakékoli přírodní historické a jiné krásy, ten si rád vychutná klid a relaxaci v termálních lázních, kterých tu je několik desítek, na mnoha místech země vyvěrají minerální prameny, oblíbené jsou oblasti jako Piešťany, Trenčianské Teplice či Bardejovské kúpele. Lidi toužící obdivovat památky z dávných dob určitě potěší historické kostely, hrady, zámky, ale i historická centra měst. Oblíbenými cíli jsou Spišský hrad, krásný zámek Bojnice, Oravský hrad, hrad Čachtice apod. Ti, co milují městský život, si zábavu užijí v Bratislavě, Košicích, Žilině, Trenčíně či dalších městech.

Každý turista si tu může vybrat to své, co ho nejvíce láká, proto lze Slovensko považovat za turistický ráj, který nadchne svou velkou rozmanitostí, která se jen tak neomrzí. Objevujte Slovensko.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce