Měna a ceny ve Skotsku

Měna: Britská libra (£) a aktuální kurz: 1 GBP = 1 CZK

Oficiální měnou Skotska je stejně jako v celé Velké Británii libra šterlinků známá také jako britská libra či GBP. Ve větších městech je již většinou možné platit také eury.

Bankovky a mince libry šterlinků

Bankovky a mince libry šterlinků

Platba kartou a bankomaty

Veřejně přijímanými platebními kartami jsou povětšinou Visa a MasterCard, a zaplatit s nimi můžete pohodlně v hotelech, některých obchodech, autopůjčovnách či restauracích.

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

Náklady a ceny ve Skotsku

Vzhledem k cenám, na které jsme zvyklí, patří Skotsko mezi dražší země. Vyšší ceny však také odráží dostupnou kvalitu. Samozřejmě můžete maximálně snížit své náklady tím, že budete přespávat v kempech a stravovat se sami, byla by však škoda nevyzkoušet alespoň něco málo z místní vynikající kuchyně či si nedopřát jednu noc v kouzelném B&B.

Vstupy a slevy

Běžné jsou zde slevy na vstupné či hromadnou dopravu pro děti, studenty i seniory. Obzvláště studenti ocení výhody, které jim poskytne mezinárodní studentský průkaz ISIC, na jehož základě se dostanou do mnoha muzeí či divadel za výrazně nižší cenu.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna