Zdraví a bezpečí v Řecku

Bezpečnost v Řecku

Ač to může být možná překvapující, Řecko patří k jedněm z nejbezpečnějších zemí a kriminalita je zde poměrně nízká. Lidé jsou milí a vstřícní a ve většině případů nemají potřebu vám krást vaše věci.

Opatrnosti se však meze nekladou, a tak především ve větších městech a turistických centrech si pečlivě hlídejte své osobní věci a doklady, přijít o ně samozřejmě můžete. Kriminalita s hospodářskou krizí ale také s výskytem cizinců poměrně roste. Avšak většinou jak necháte položené své věci na pláži, tak je zde poté opět najdete.

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Při cestě do Řecka si nezapomeňte doma kartičku evropského průkazu zdravotního pojištění (EHIC). Evropský průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto si nezapomeňte též sjednat cestovní pojištění a v případě, že plánujete provozovat na dovolené extrémní sporty, i to si připojistit.

Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

Kontakty na ambulanci

V případě nouze či nehody volejte v Řecku ambulanci na čísle 166.

Zdravotní rizika a očkování

Do země nepotřebujete žádné extra očkování. Voda z vodovodu je oficiálně v hlavním a jiných městech pitná, avšak doporučuje se kupovat vodu balenou a to hlavně na ostrovech. Balík vod vás opravdu nepřijde draho, ceny jsou zde přísně kontrolovány. Rozhodně nemějte strach z místního jídla, ba naopak, ať už jste zvyklí na jakoukoliv stravu, řecká kuchyně patří k jedněm z nejlepších na světě.

lucienneCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna