Zakinthos

Ačkoliv z původní architektury, která byla poničena zemětřesením a ohněm, moc nezbylo, město Zakinthos je nejhezčím městem na celém ostrově. Zakinthos či jinak nazývaný Zante town je hlavním městem tohoto jónského ostrova.  

Z původních budov přežilo jen pár, avšak velká spousta místních staveb byla rekonstruována a Řekové se snažili o vybudování města do původní podoby, jak jen to bylo možné. Hlavní město ostrova rozhodně stojí za navštívení a za procházku romantickými uličkami, hlavní ulicí Alexandrou Roma, za návštěvu přístavu či za posezení v místní kavárně či restauraci na náměstí Svatého Marka. Vidět město lze i z ptačí perspektivy, respektive z kopce Bochali, na němž se nachází i Zakinthoský hrad.

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce