Oia

Oia je pro své úzké cestičky, tradiční bílé i barevné jeskynní domy nejvíce malebnou vesnicí v Santorini. Sladká melodie kaváren, uvolněná atmosféra lidí uvnitř barevných obchůdků a smysl pro romantiku, který cítíte všude kolem.

Jedinečný je pohled na západ slunce, který každý den sleduje spousta lidí a zakončí jej bouřlivým potleskem v momentu, kdy slunce zmizí do moře. V Oiu se také shromažďuje spousta slavných lidí, kteří se rozhodnou strávit svoji dovolenou daleko od hluku velkých měst. Vesnice nabízí oblíbenou pláž Baxedes a neméně krásné pláže Kouloumpos a Katharos.

Tradiční vesnice Oia je tvořena ze 4 osad, Finikia Oia, Tholos, Kouloumpos a Paradeisos a také z přístavů Ammoudi a Armen, kde se můžete setkat s místními rybáři a ochutnat mořské dobroty.

Liliana Cestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce