Santorini

Santorini, sopečný ostrov a jedna z nejoblíbenějších turistických destinací v Řecku. Ostrov nabízí nádherné západy slunce a nedotčené fantastické pláže. Obdivovat jeho návštěvníci mohou také tradiční řeckou architekturu, ochutnat velmi dobré jídlo a napít se vína ze spousty vynikajících místních vinic. 

Za nejlepší pláž je považována Perissa, černé oblázkové pláže Kamari, dále pak bílé a červené pláže. Santorini je jinak velmi aktivní vulkanické centrum Řecka. Většina z vulkanických vrstev je viditelná v pestrobarevných sekvencích a návštěvníci mají možnost tyto vulkány díky výletům na lodích spatřit na vlastní oči. I přes davy turistů, kteří sem cestují na dovolenou vám Santorini svým šarmem a krásou poskytne nezapomenutelný zážitek.

Liliana Cestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce