Město Rhodos

Správní centrum ostrova Rhodos má za sebou dlouhou historii a jde o největší dosud obydlené středověké město, což vám napoví, že se v něm skrývá hodně archeologických, kulturních i jiných pokladů, které čekají jen na vás a jejich objevování.

Město si lze rozdělit na dvě části – nové město a staré město. Staré město najdete uvnitř starověkých hradeb a nachází se na seznamu UNESCO, což nás uvádí v očekávání krásných staveb a vězte, že samo o sobě je již perlou. Půjdete bludištěm dlážděných uliček a najednou se ocitnete v dobách dávno minulých, všude okolo sebe uvidíte připomínky různých historických dob – do oka vám padnou stavby byzantské, turecké, ale i italské architektury. Osloví vás i velkolepé památky řádu johanitů z dob 14.-16. století. Navštivte kostely, mešity, ale obdivujte i památky z vykopávek či v muzeích, dále paláce z rytířských dob, synagogy či základy antických chrámů. Zjistíte, že tyto různorodé památky tvoří zajímavý celek.

Budete-li přehlceni památkami a historií, zavítejte do nového města, které se rozrostlo od hradeb do tří stran a dělo se tak od dob osmanské nadvlády, kdy pravoslavní věřící museli opustit staré město. Zde zažijete určitě mnoho zábavy, nachází se tu mnoho obchodů, barů, bister, ale i skvělých pláží pro koupání a k podnikání vodních radovánek.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Město Rhodos

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce