Lindos

Půvabné městečko se skví svými bílými domy ze 17. století, které vám prozradí, že tu kdysi přebývali bohatí admirálové a že minulost města sahá do dávné minulosti, kdy bývalo důležitým dórským městem. Nad ním se tyčí antická akropole.

Zdejší domy v ulicích vás mohou upoutat i černobílými mozaikami na dvoře, zvanými chochlakia. Vchody jsou ještě často zdobeny kamennými plastikami pletenců a lan, které vám napoví, kolik lodí vlastnil admirál, který zde bydlel. Pokud si stavby prohlédnete pozorněji, zjistíte, že architektura se inspirovala prvky byzantskými, ze sousedních ostrovů a také arabskou architekturou.

Bezpochyby si nesmíte nechat ujít akropoli shlížející na městečko či třeba kostel Panny Marie nacházející se ve středu městečka.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce