Rhodos

Na ostrově, který je součástí Dodekanských ostrovů, se budete cítit jako v ráji z důvodu překrásných památek z doby antiky, pěkné přírody i věčné záplavy slunečního svitu, proto vás ani nepřekvapí, že se tomuto ostrovu také přezdívalo „kraj slunce“.

Ostrov vás okouzlí svým jedinečným, podmanivým kouzlem, kdy vám poskytne možnost toulání se po památkách, odpočinek u moře na krásných plážích a vodní radovánky v azurové modři či procházky po přírodních skvostech. Přesto všude s vámi bude přítomná historie tohoto ostrova, kterou budete cítit všude kolem sebe, někde hmatatelně, jinde slaběji.

Rhodos je na památky bohatý, v antice byl nejbohatším ostrovem světa, johanitský řád si z něj udělal své centrum a i Turci tu zanechali mnoho památek. Obdivovat budete více či méně zachovalé kostely, kláštery, hrady, mešity a jiné památky. Určitě si nenechte ujít akropoli v Lindosu, město Rhodos plné památek či třeba kostel Tsambiky.

Ve vnitrozemí navštivte nedotčené vesničky, kochejte se pastvinami a zelenými lesy a určitě neopomeňte na zdejší přírodní skvosty, které vás zavedou do nitra přírody za bylinami, potůčky a jezírky. Údolí motýlů je v červenci a srpnu plné můrek, ale i v jiném období si zde vychutnáte krásnou přírodu. V Údolí sedmi pramenů neboli Epta piges se vydejte po stopách pramenů, které vás pěknou přírodou zavedou až k umělému jezeru. Nevynechejte ani pštrosí farmu či akvárium v Rhodosu.

Chcete-li si užít především opalování, koupání v průzračné vodě a povalování se po plážích, najdete tu také spoustu míst, především východní pobřeží nabízí dlouhý pás ničím nepřerušovaných písečných pláží. To zní skoro dokonale!

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce