Aktuální počasí a kdy jet do Řecka

Řecko je země tepla a slunce, panuje zde středomořské klima, chcete-li si tedy užít pořádného teplíčka a koupání v azurově modrém moři, vydejte se na dovolenou v období od července do srpna, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 40°C. V této, hlavní, sezóně se však v zemi vyskytuje pravděpodobně nejvíce turistů za celý rok, proto spousta lidí vyráží raději koncem června či v září, kdy nejsou teploty tak vysoké, slunce vražedně horké a dokonce zájezdy jsou o něco levnější.

Kdy jet do Řecka

Klima a teploty jsou však v každé lokalitě jiné a záleží především na tom, zda se chystáte na některý ostrov či pevninskou část Řecka.

Obecně jsou v této zemi léta horká a suchá a zimy poměrně mírné v jižnějších částech, avšak o poznání tužší v severní hornaté oblasti Řecka. Nejchladnější období v Řecku nastává v období od listopadu do března a především v severní a západní oblasti, jakožto i na jónských ostrovech, se setkáte s častými dešti.

Nejste-li dovolenkový typ a dáváte-li přednost turistice, převážně pak jízdě na kolech, jaro a podzim jsou ideálními ročními obdobími právě pro vás. Pokud vyrazíte do Řecka v zimě, můžete si v horských oblastech též zalyžovat.

Aktuální počasí v Řecko

lucienneCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna