Parga

Malebné městečko je posazené v kopci, svým tvarem připomíná řecký amfiteátr a díky tomu, že je lemované několika malými ostrůvky, nabízí překrásné výhledy téměř odevšud. Ač byste tomu nevěřili, tento klenot se nachází na severozápadním pobřeží Řecka, téměř naproti ostrovu Korfu.

V centru letoviska Parga je k dispozici jeho návštěvníkům menší pláž. Až vám nebude stačit, můžete se lodními taxíky nechat zavést na pláže v okolí. Můžete si vybrat mezi většími, kde najdete kavárny a nabídku vodních sportů, či malými, které jsou dostupné jen lodí a nenabízí žádné služby, jen romantickou samotu. K večeru vás odtamtud vodní taxíky samozřejmě zase vyzvednou.

Parga ožívá hlavně v noci, zažijete zde stále tu pravou řeckou atmosféru, každý večer můžete objevovat další nové uličky, které vedou od moře až nahoru k Benátskému hradu. Posaďte se do jedné z taveren u moře nebo si z vyšších míst užijte výhled na Pargu a blízké osvícené ostrůvky.

Parga je tak krásná sama o sobě, že skoro odrazuje od podnikání výletů po okolí, ale i ty rozhodně stojí za to. Nejen že se odtud dají snadno navštívit všechny Jónské ostrovy, ale i výlety po pevnině jsou nezapomenutelné.

J.B.Cestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce