Měna a ceny v Řecku

Měna: Euro (€) a aktuální kurz: 1 EUR = 1 CZK

Oficiální měnou Řecka je Euro. Směnit peníze si nemusíte doma, můžete tak učinit i na místě a to dokonce v cestovních kancelářích či v hotelích, avšak počítejte s přirážkou.

EURO bankovky a mince

Platba kartou a bankomaty

Peníze si též můžete jednoduše vybrat s bankomatů, které jsou obvykle všudypřítomné v turistických centrech či na letištích. Obecně přijatelné platební karty jsou Visa, MasterCard a další.

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

Náklady a ceny v Řecku

Ceny závisí především na lokalitě, kterou si vyberete, a též na období. V hlavní turistické sezoně a o hlavních svátcích ceny logicky rostou. Dražší jsou větší města a oblíbená turistická centra, též některé vybrané ostrůvky. Mezi nejdražší z nich patří pravděpodobně ostrov Mykonos či Santorini, těmi levnějšími jsou pak Zakynthos či Kréta.

Vstupy a slevy

Vstupné se platí na většině turistických míst, ale některá národní muzea či další státem provozovaná místa jsou zdarma o nedělích a svátcích.

lucienneCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna