Molyvos (Mithymna)

Příjemné městečko, které hrálo a hraje důležitou úlohu v obchodním životě ostrova, vám má určitě co nabídnout, vždyť jeho historie sahá do osmanského období.

Dříve konkurovalo hlavnímu městu Mytileni, dnes tvoří spíše jeho protiklad.

Procházejte se křivolakými dlážděnými ulicemi zarostlými vinnou révou a všude budete potkávat květiny, kolem vás se budou rozprostírat kamenné domy s balkony v záplavě květin či okenice v zářivých barvách, které uvidíte především, když půjdete od přístavu k hradu.

Molyvos je považováno za nejkrásnější městečko na ostrově, třeba pro svůj architektonický půvab, najdete tu krásné stavby města, o které se zasloužila muslimská třetina obyvatel, jež tu bydlela až do roku 1923. Navštivte úchvatnou zříceninu byzantsko-janovského hradu. Až budete mít městečka dost, vydejte se odsud na lodi na plavbu k plážím Eftalou, Skala či Petra.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce