Lefkada

Řecká Lefkada, ostrov patřící ke skutečným pokladům Středozemního moře, se svými 300 kilometry čtverečními tvoří čtvrtý největší z Jónských ostrovů. Tento okouzlující ostrůvek navštěvují turisté především v létě a není se čemu divit!

Hlavně v období, kdy si můžete užívat sluníčka, oceníte naplno krásy této perly Středomoří. Nejkrásnější pláže Evropy, průsvitné jasně modré či smaragdové moře, ale i vodopády, majestátní kopce a hory, živoucí turistická centra, ale též původní vesničky, řecká kultura a skvostné jídlo a víno – to vše je ostrov Lefkada!

Přestože je ostrov poměrně malý, zábavy se na něm dá užít opravdu dost. Navštívit můžete hned několik turistických center či měst jako je Nidri, hlavní město Lefkas, město Agios Nikitas, přístavní město Vassiliki či rybářskou vesničku Sivota. Lefkas má dokonce i archeologické muzeum, krásné kláštery a kostely. Velice oblíbeným turistickým cílem je Mys Lefkada (Ducato), ze kterého dle legendy skočila slavná Sapfó z Lesbu.

Jak už jsme se zmínili, ostrov nabízí svým návštěvníkům jedny z nejkrásnějších pláží v celé Evropě, ať už písečných či oblázkových. Ti, co Lefkadu již navštívili, jistě budou souhlasit, že bezpochyby jednou z těch nejnádhernějších pláží, na kterou nikdy nezapomenete, je pláž Porto Katsiki, s azurovým mořem a čistě bílými oblázky. Druhým nezapomenutelným místem, které nesmíte vynechat, je pláž Egremni. Zmínit musíme i pláže Kathisma, pláž přímo v Nidri a další.

Tento pohádkový ostrov, který je spojený s pevninou malým mostem, je perfektním místem pro prožití rodinné či romantické dovolené ve dvou. I lidé, kteří preferují aktivní typ trávení léta, si zde přijdou na své. Některé z místních pláží, jako je Milos Beach, jsou jak stvořené pro vodní sporty jako je plachtění, windsurfing či kiting. Ostrov je jak stvořený i pro cyklisty, pokud vám nevadí kopcovitý terén. A nechcete-li svoji dovolenou pojmout pouze aktivně, ale naopak neradi pouze ležíte na pláži, půjčte si například skútr a projeďte si ostrov, zmiňované pláže a jiná kouzelná místa, i na tak malém ostrově je opravdu co objevovat!

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce