Chania

Krásné starobylé městečko, které se nachází na západní straně ostrova Kréta na severním pobřeží. Město, jež bývá považováno za nejkrásnější na Krétě, které je snad nejfotografovanějším městem, je tvořeno benátským jádrem, uprostřed něhož se můžete procházet bludištěm uliček.

Je malebné s úchvatným starobylým přístavem s dlouhou promenádou lemovanou loděmi a kavárnami, po které se dá dojít až k majáku a dívat se zpět na pevninu. Kolem Chanii je spousta plážových letovisek, kam se místní jezdí koupat a kam jezdí také linkové autobusy.

Město má dlouhou řemeslnou tradici. V době minojské tu stálo starověké město Kydonia. V minulosti město obepínaly hradby ve dvou kruzích, po nich tu dnes naleznete už jen pozůstatky. Nejdochovalejší část hledejte od pevnosti Firkas směrem k přístavu.

Starým městem vás provedou úzké uličky s nádechem historie, kdy spatříte různé památkově chráněné budovy, které spadají do různých historických období, to vše ozvláštní mešita, která městu dodá trošku exotiky.

J.B.teeCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Chania

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce