Kos

Kos, překrásný ostrov slunce a průzračného moře. Nekonečné písečné bílé pláže, které nabízejí relaxaci a skvělé zážitky. Vulkanické prameny, lázně, spousty hradů, chrámů a památek známých z různých historických epoch. K tomu všemu příjemné klima a srdeční obyvatelé. Kos nabízí bezstarostný dovolenkový život plný barev a vůní Řecka.

Kosu se také někdy přezdívá jako ostrovu otce medicíny Hippokrata. Milovníci historie si přijdou na své především v hlavním městě. Nechybí ani moderní části se skvělými restauracemi a kavárnami, přesto je ostrov klidným místem a ideálním pro rodinné dovolené. Kos je jedním z nejúrodnějších řeckých ostrovů s bohatou sopečnou půdou a dostatečným přísunem vody ze svého jediného pohoří. Místní melouny jsou velice oblíbené, daří se tu také chovu dobytka a říká se, že kolik je kusů krav, tolik žije na ostrově obyvatel. 

Liliana Cestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce