Město Korfu

Kosmopolitní město Korfu, neboli Kerkyra v řečtině, zůstává, tak jak tomu bylo v minulosti, ovlivněno mixem různých kultur a je snadné jeho uličky zaměnit s Neapolí.

Spousta památek je na druhou stranu postavena v Benátském stylu, zároveň je zde ale patrný i vliv Francie a Británie. U moře se tyčí majestátní pevnost z 16. století, která dříve město chránila před nájezdy nepřátel. Na mnoha místech uvidíte ochutnávky místního likéru Koum Kouat, vyrobeného z ovoce kumkvat, citrusového ovoce podobného malinkým pomerančům, a hned vedle něj pravděpodobně italský likér Limoncello z citrónů.

Jednou z dominant ostrova je kostel sv. Spiridona, který je patronem ostrova a na jehož počest se často pořádají různé průvody městem a oslavy.

I když je poměrně velké a je zároveň také hlavním přístavem ostrova, dá se projít pěšky anebo je možné ho projet turistickým vláčkem, který se zde stále točí. Pokud se vydáte na ostrov Korfu, hlavní město určitě stojí za návštěvu, protože má úplně jinou atmosféru než hlavní města na ostatních řeckých ostrovech.

J.B.Cestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Město Korfu

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce