Letohrádek císařovny Sissi Achilleion

2 recenze

Achilleion představuje oblíbený cíl turistických výletů. Nachází se tu malý zámeček postavený ve výšce nad východním pobřežím, v jehož okolí najdete krásný park s mnoha sochami.

Císařovna Sissy vstoupila do tohoto paláce, který  ji sloužil jako místo pro odpočinek a rozptýlení, poprvé v létě roku 1861. Pobývala zde též kvůli svému zdravotnímu stavu, kdy vyhledávala zejména místní příznivé přímořské klima. Po letech, kdy se na ostrov vrátila, nechala budovu zbourat a postavit znovu. Achilleion vznikl v roce 1890 tedy na popud císařovny Alžběty Rakouské. Stavitel v zámečku dokázal spojit německý a antický styl.

Objekt byl pojmenován podle antického hrdiny Achillea, neboť císařovna Alžběta byla velkou obdivovatelkou a milovnicí starořecké antické kultury a vzdělanosti. 
Po Alžbětině smrti byl zámek deset let nevyužíván, v roce 1908 jej od císaře Františka Josefa I. zakoupil německý císař Vilém II., ten jej užíval až do vypuknutí 1. světové války. 

Během 1. světové války byl Achilleon využíván jako nemocnice a štábní budova. Poté připadl do vlastnictví státu. V roce 1962 byl palác na 20 let pronajmut soukromé firmě, která jeho horní patro přeměnila na kasino (ve své době vůbec první v celém Řecku) a přízemí na muzeum. V té době zde byla natočena Bondovka Jen pro tvé oči. Po roce 1983 se palác vrátil pod správu Řecké turistické organizace.

K paláci náleží krásná zahrada s vyhlídkou na moře a se spoustou antických soch, například Achillea. V parku najdete ještě sochy Dia či Héry. V interiéru vás jistě ohromí nádherně zdobené schodiště, zajímavá zámecká kaple a nahlédnete i do několika pokojů, které vám připomenou pobyt císařů.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 21.01.2023

V 1861 Sisi poprvé nevstoupila na Achilleion, protože byl dostavěn až v 1890 

Recenzováno: 27.09.2017

Krásné, :-)

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi