Benitses

Podle legendy bylo toto letovisko pojmenováno po pirátské lodi, jejíž posádce toto místo učarovalo. Pozůstatky římských lázní ukazují, že toto místo bylo útočištěm cestovatelů již před mnoha staletími.

V sedmdesátých letech se tato malá rybářská vesnice, kerá se nachází jen 12 km jižně od hlavního města ostrova, vyvinula v turistický resort a byla tak průkopníkem turismu pro celý ostrov.  I dnes většinu obyvatel tvoří turisté a najdete zde proto restaurace všeho druhu, spoustu barů a zábavu, která končí až k ránu. Pláž je zde oblázková a nabízí všechny standarní služby. Pokud navštívíte toto letovisko, nezapomeňte navštívit muzeum mušlí, které se zde nachází a také hlavní město ostrova.

J.B.Cestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce