Pramen řeky Acheron

1 recenze

V řecké mytologii byla řeka Acheron nazývána Hádes a převozník Cháron přes ni převážel duše mrtvých do podsvětí. Ještě dnes se můžete vydat k jejím pramenům do vesnice Glyki a věřte, že se stále jedná o nadpozemský zážitek.

Voda je velmi čistá, mělká a také velice studená a lze se jí od místa, které je již označováno jako pramen a kam se dá pohodlně dostat autem či na motorce, brodit i dvě hodiny v soutěskách skal stále blíže a blíže k počátku pramene. Určitě si připravte boty do vody, jelikož dno je kamenité a zvláště na cestě zpět vás bude proud unášet a můžete se odřít o velké balvany. Na místě je možné najmout si průvodce, který vás k prameni doprovodí. Již ale na výchozím bodě je možné pořídit krásné fotografie, brodit se kolem skal a zkusit i různé moderní aktivity. Zajímavý je okruh na koních. Ze sedla má vše jiné kouzlo a fotky jsou nezapomenutelné. Lze si půjčit také rafty a přecházet přes vratký lanový most, na který smí vždy jen jedna osoba a který je jedinou možností jak přecházet z břehu na břeh suchou nohou. V těchto místech je také několik taveren, kde se dá za rozumnou cenu dobře naobědvat a užívat si přitom výhled na pramen řeky.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 23.10.2018

V první polovině října 2018 jsme s manželem poprvé navštívili toto nádherné místo.Bylo to neuvěřitelné ale byli jsme tam asi 2 hodiny jen my.Řeka je nadpozemsky krásná,úplně průhledná voda ,která měla ve větší hloubce blankytně modrý odstín.Kolem řeky vede pěšinka mezi starými různě pokroucenými stromy,Je to jako procházka rájem.Všude okolo spousta ptáků a jejich zpěvu a k tomu všemu ještě příjemně hřejivé slunce.Voda je opravdu ledová,odhaduji okolo 4°C.Druhý den ráno jsme si koupili neoprenové boty a k Acheronu se vrátili,tentokrát jsme si řeku přošli a opět to bylo něco fantastického!Jen doporučuju vzít si sebou i helmu na hlavu,protože z okolních skal se padají kamínky.Procestovali jsme už kus světa a viděli mnoho přírodních pokladů ale Acheronu patří jedno z předních míst.Máme radost že něco tak krásného je lehce dostupné od nás,letecky trvá cesta asi 2 hodinky.My jsme měli koupený pobytový zájezd na Lefkádě,tam jsme si půjčili auto a k řece dojeli.Už jen samotná cesta krásnýma horama stojí za to.Určitě se tam chceme příští léto podívat opět a všem to doporučujeme také!

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi