Epirus region

Na úplném severozápadě Řecka, naproti ostrovu Korfu, se nachází region, který nabízí nejen krásné přímořské oblasti, ale také až 2600 m vysoké vápencové hory a řeky na raftování a kajakování. Jedná se o kraj bohatý na architektonické památky ze Starověku, ale také plný památek na Tureckou okupaci.

Hlavním městem je již od středověku Ioánnina. Dalšími důležitými městy regionu jsou Preveza, kde se nachází letiště a odkud během pár minut dojedete autem na Lefkádu, ano, není potřeba jet lodí, ostrov je s pevninou spojen mostem. Další významné město a přístav je Igumenitsa, odkud jezdí trajekty na Korfu, a také letovisko Parga. Pobřeží omývá Jónské moře a lodí se odtud pohodlně dostanete na všechny Jónské ostrovy (např. Ithaka, Kefalonia, Paxos). Díky své poloze a hornatosti prší v tomto regionu vice než v ostatních částech Řecka, a je proto také v létě zelenější.

J.B.Cestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Epirus region

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce