Nový Zéland

Nový Zéland je snem mnoha cestovatelů, a to zcela oprávněně. Kouzelná nedotknutá příroda a dechberoucí výhledy téměř na každém kroku, neskutečně přátelští obyvatelé a fakt, že Zéland je rájem adrenalinových sportů, z něj dělají ideální místo pro nezapomenutelné putování.

Pohádková krajina se rozprostírá na dvou ostrovech a předčí i vaše nejdivočejší očekávání. Ať už toužíte po náročných vysokohorských výšlapech s profesionální výbavou, odpočinkové turistice po mírných kopcích a zelených svazích, kempování ve volné přírodě, či si chcete dopřát pobyt v luxusním apartmánu s vířivkou a kouzelným výhledem, tato země vás rozhodně nezklame.

Nadšení budou milovníci pěší turistiky, horské i silniční cyklistiky, vodních sportů i zimních radovánek, a stěžovat si rozhodně nebudou ani jedinci toužící po skutečném dobrodružství. Ať už se vám zalíbí sky diving, paragliding, bungee jumping, rafting nebo vzrušující lezecké zážitky na skalách či v jeskyních, Nový Zéland je kolébkou mnoha z těchto aktivit a láká dobrodruhy z celého světa.

Jste-li povahou spíše romantická duše, nechte se okouzlit zasněženými vrcholky nad pestrobarevnými stráněmi, dechberoucími západy slunce, zrcadlově čistými hladinami jezer, pohádkovými lesy porostlými měkkým mechem i prosluněnými plážemi přímo stvořenými pro denní odpočinek a noční pozorování hvězd. A věřte, že noční obloha zde patří k těm nejkrásnějším.

Nový Zéland je domovem neskutečného množství vzácných druhů ptáků, mezi nimiž je i mnoho pestrobarevných a velkých papoušků. V mnoha oblastech potom běžně narazíte na líně se povalující tuleně, majestátně vyhlížející lachtany a drobné tučňáky. Pokud budete mít štěstí, při jedné z nočních výprav zahlédnete i roztomilého ptáka kiwi, který se stal jedním z nejznámějších symbolů celé země.

Mezi nejlepší zážitky z návštěvy Nového Zélandu patří setkání s místními obyvateli, kteří vás přivítají, mnohdy doslova, s otevřenou náručí. Vždy ochotní pomoci a poradit s čímkoli, vás pozvou do svých domovů a ukáží vám zemi, na kterou jsou zcela právem hrdí.

Ať už se tedy svou dovolenou rozhodnete strávit v kontaktu s místními či zcela mimo civilizaci, Nový Zéland je drobným rájem na zemi, na jehož návštěvu nikdy nezapomenete.

 

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce