Maroko

K nejkrásnějším africkým destinacím, které určitě stojí za návštěvu, patří Marocké království. Nejzápadněji položená země v severní Africe v sobě mísí vliv arabského, afrického a evropského světa.

Najdete zde čtyři starobylá královská města, nakoupíte v kouzelných bazarech a ochutnáte typické speciality z místní kuchyně. K odpočinku přímo vybízejí dlouhé písčité pláže na pobřeží Středozemního moře i Atlantského oceánu. V Maroku na vás čekají dlouhé, čisté pláže s jemným pískem, kde si v klidu vychutnáte svoji dovolenou.

Vybrat si můžete z několika destinací, které se neustále rozvíjejí a získávají si další a další turisty. Nejnavštěvovanější je určitě Agadir na pobřeží Atlantiku, nově vybudovaný po zemětřesení v 60. letech. Menší Essaouira je zase rájem pro všechny surfaře. Třetí letovisko Saidia na pobřeží Středozemního moře je charakteristické kvalitními rezorty a díky více jak 300 dnům slunečního svitu v roce ideálním místem pro vaši dovolenou. Nádherných a nezapomenutelných míst je v Maroku však nespočet.

A pokud nehodláte jen lenošit, bez problémů si můžete vypůjčit auto a projet všechna zajímavá místa, projít se po pouštních dunách nebo vyšplhat na vrcholky pohoří Vysoký Atlas. Nejkrásnější písečné duny, vysoké až 150 metrů, najdete v oblasti Erg Chebbi nedaleko města Erfoud. Do pouště se můžete vydat například z malé vesničky Merzouga. Bez problémů si zde pronajmete velblouda i s průvodcem, bez kterého byste se snadno ztratili. Vychutnáte si nádherný východ a západ slunce, a když budete mít štěstí, spatříte typické pouštní ptáky.

Jestliže milujete hory, naplánujte si výšlap na nejvyšší horu severní Afriky Džabal Tupkal nedaleko Marrakéše. Měří více než 4.100 metrů, ale cesta naštěstí není moc náročná. Většina návštěvníků ji rozloží do dvou dnů a přenocuje v horské chatě pod vrcholem, odkud ráno všichni vyrazí plni sil.

Jedna z nejzachovalejších a nejhezčích pouštních vesnic v celém Maroku se jmenuje Ait Benhaddou. Je zařazena i na Seznam světového dědictví UNESCO. Není divu, že bývá častým cílem filmařů. Točily se tu například filmy Gladiátor, Mumie, Alexander Veliký nebo Babel.

V Maroku najdete rovněž na dvě desítky golfových hřišť. Hráče tohoto populárního sportu sem láká především příjemné, slunečné počasí po celý rok.

Navštivte Maroko, království písku, slunce, dobrého jídla, přátelských obyvatel, neuvěřitelné směsice kultur a všudypřítomné nepozměnitelné atmosféry!

TravelPortal.czCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Maroku

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce