Malta

Ostrov s velmi malou rozlohou, zato ale s bohatou historií a nespočtem kulturních památek. Díky své malé vzdálenosti je vhodným místem ke strávení příjemné dovolené.

Málokdo asi ví, že geograficky se Malta člení na šest ostrovů, z nichž nejznámější je právě Malta, dále Comino a mimo jiné i Gozo. Svou polohou ve Středozemním moři láká zejména milovníky teplého a křišťálově čistého moře, slunného počasí a potápění. Na své si zde přijdou i turisté, kteří vyhledávají noční zábavu, a také lidé hledající nové přátele a známosti. Ani gurmáni nebudou ošizeni o jedinečnou příležitost vyzkoušet nemalé množství místních specialit.

Země nabízí širokou škálu aktivit, které je možno provozovat po celý rok. Ať už chcete chodit po kulturních a historických památkách, strávit příjemné chvíle na nekonečných plážích nebo obdivovat krásy zdejší přírody. Pakliže k těmto aktivitám přidáte ještě fakt, že harmonie chutí místní kuchyně vyvolává nezapomenutelný zážitek, uvědomíte si, že jste našli vysněné místo pro relaxaci.

katie_miaCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce