Maďarsko

Maďarsko je země, která vyrostla pod vlivem východu i západu a nechala na sebe působit rozmanité sousedy – Rakousko, Srbsko, Chorvatsko, Rumunsko i Ukrajinu. Všem těmto vlivům postupně vtiskla svébytnou tvář a sama výrazně ovlivnila světové dějiny.

Domov slavné Rubikovy kostky, hudebního génia Ference Liszta, země lázní, vína a ostrých jídel, v níž se mísí vlivy západu i východu v exotickém koktejlu příjemně domácky povědomém a přeci v mnohém odlišném od toho, co známe. Maďarsko je věrné středoevropskému trendu v jídle i kultuře a přeci svým způsobem tajemně romantické, jedinečné a protknuté národní pýchou. 

Impozantní Budapešť, kterou protéká Dunaj, vám nabídne klidnou historickou část i mladistvý noční život. Vedle hlavního města zde najdete i další půvabná sídla, v nichž se mísí vlivy okolních států - Rakouskem ovlivněný Sopron, alpskými kopci obklopený Pécs či historický Eger proslulý zejména místním vínem známým jako Býčí krev.

Chcete-li si odpočinout od ruchu měst, nenechte si ujít region Badacsony na jihozápadě, ve kterém se nachází i dominanta země, Balaton, známý jako "národní hřiště". Oblíbená turistická letní destinace, díky které patří Maďarsko tradičně k jedné z nejnavštěvovanějších zemí.

Další krajinu pro odpočinek naleznete na jihovýchodě země, kde se rozkládá Velká dunajská kotlina, která v sobě ukrývá krásný národní park Hortobágy i další města jako je Szeged či Debrecen.

Vypravte se na dovolenou, kde si odpočinete v termálních pramenech, poznáte léčivé minerálky, báječná vína i zcela nové kořeněné chutě, projdete se původní stepí v národním parku a budete obdivovat krásy Budapeště, jednoho z největších lázeňských měst na světě.

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce