Kapverdy

Kapverdské ostrovy, nacházející se u pobřeží západní Afriky, přibližně šest hodin letu od nás, mají vše, co byste si jen mohli přát od odpočinkové destinace – desítky kilometrů čistých, nezaplněných pláží, bezpečí, slunce, zajímavou krajinu, ale i moderní hotely.

Kapverdy se skládají z deseti větších a pěti menších ostrovů sopečného původu, a přesto, že zde nežije nikterak velký počet obyvatel, dohromady zaujímají plochu zhruba desetkrát větší než Praha.  

Místní se nikdy nikam neženou. Užívají si života, baví se, například obřadním tancem batuque, kdy ženy zpívají a tančí, doprovod jim místo hudebních nástrojů obstarává kus srolované látky. Na turisty na Kapverdách čekají kromě těch kulturních i pestré gastronomické zážitky při ochutnávání místních pokrmů. 

TravelPortal.czCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Kapverdách

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace na Kapverdy

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce