Japonsko

Japonsko je země, ve které se snoubí tradice čestných samurajů a tajemných ninjů spolu s technologickým pokrokem a moderními trendy. Vzniká tak unikátní kultura, které možná nikdy zcela neporozumíte, ale za pokus to bezpochyby stojí.

Tento ostrovní stát je známý svou přelidněností, a tak se vám může zdát, že to jediné, co zde budete moci navštívit, jsou města a kulturní památky, nenechte se ale zmýlit. Japonci jsou na svou přírodu hrdí, a tak více než polovinu území Japonska pokrývají lesy. Všechny ostrovy jsou sopečného původu, díky čemuž jsou poměrně hornaté. Navíc tak vznikly také četné horké prameny, do kterých se Japonci ubírají pro odpočinek po dni plném tvrdé práce. Zatímco na severu státu si v zimě dokonce i skvěle zalyžujete, na jihu panuje až tropické podnebí a ve velkém zde rostou ony ikonické bambusové lesy.

Ve městech narazíte na mnohé technologie, které se vám možná budou zdát až zbytečné. Japonci milují automaty, a tak si v nich na ulici budete moci koupit nejen chipsy nebo nápoj, ale třeba i zmrzlinu, čerstvé ovoce nebo živého kraba. Velmi známé jsou také japonské záchody, které mají mnoho funkcí, mezi nimiž je například pouštění hudby nebo vyhřívané sedátko.

Pokud vás omrzí mrakodrapy a ruch městského života, můžete zavítat do některého z japonských chrámů, který bude zpravidla šintoistický nebo buddhistický. Tak jako tak budete obklopeni harmonickou zahradou a poklidnou atmosférou, jež vás přímo vybídne k meditaci. Naleznete je jak uprostřed měst, tak v odlehlých koutech hor.

Pokud máte strach z rozdílné japonské kultury nebo například jedení pomocí hůlek, nemusíte se bát. Japonci milují západní kulturu a jsou na ní připraveni, avšak znalostí jejich zvyklostí uděláte dojem. Překvapí vás, jak mimořádně zdvořilí lidé to jsou. Pevně dodržují své tradice, ale zároveň se nebojí jakéhokoliv technologického pokroku, což tvoří kontrast, který nikde jinde na světě není a kvůli kterému je Japonsko velmi oblíbenou zemí pro cestování.

RainDropCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Japonsku

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce