Island

Nespoutaná a nepředvídatelná země, jejíž divoká krása láká milovníky nedotčené přírody, adrenalinových sportů i umělce z celého světa. Drsnou krajinu obývají nesmírně laskaví lidé hrdí na svou zemi i původ, kteří vám umožní nahlédnout do svých životů a odhalit tajemství ostrova. 

Země je doslova rájem pro milovníky venkovních sportů a nejrozmanitějších aktivit. Ať už sem vyrazíte za běžnou turistikou, touláním divokou přírodou, lyžováním či jízdou na kole, okolní krajina vás pohltí svou nedotčenou krásou.

Island se nachází přímo na zlomu dvou tektonických desek, díky jejichž pohybu je zde výrazná vulkanická činnost a zemětřesení nejsou ničím vzácným. Stejně jako počasí je tedy i charakter země velmi proměnlivý a během pár výletů se projdete po plážích s černým pískem, ledovcových plošinách a zelených loukách. Dostanete se na úbočí nespoutaných sopek, k působivým fjordům i do národních parků a rezervací a ve volné přírodě můžete obdivovat majestátné velryby či roztomilé papuchalky.

Zelené plochy křižované pískovými pláněmi ostře červené či černé barvy jsou obklopené horami, mezi nimiž se ukrývají menší města, která jsou skvělým bodem pro podnikání výletů do okolní přírody. Vyrazte na severozápad země k Západním fjordům, kde si v drobných vesničkách pochutnáte na těch nejčerstvějších rybách. Ujít si nenechte ani jezero Mývatn, po jehož hladině pluje mnoho vzácných druhů vodních ptáků. Národní park Jökulsárgljúfur  ve vnitrozemí je ideálním místem pro milovníky pěší turistiky. Podél řeky vás krásnou přírodou zavede až k nejmohutnějšímu evropskému vodopádu Dettifoss.

Hlavní město Reykjavík je na evropské poměry malé, svou velikost však dohání stylovostí. V úhledném balíčku vám nabídne ty nejlepší bary, restaurace i podniky plné hudby a tance, které téměř nespí. Jeho komorní atmosféru, přívětivé obyvatele i svérázný život si zamilujete.

Jako suvenýr si dovezte svetr z tak typické ovčí vlny, šperky z lávových kamenů či kousek nejchutnějšího uzeného lososa. Především však vzpomínky na zemi, která si snadno najde cestu do vašeho srdce.

Tvé jménoCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce