Montpellier

Za posledních 25 let je Montpellier považováno za nejrychleji se rozvíjející město Francie, které najdeme na jejím slunném jihu v regionu Languedoc-Roussillon na pobřeží Středozemního moře. Montpellier je považováno za velmi energetické a dynamické město, jež se řadí mezi deset největších měst Francie.

Jako v několika dalších jižních městech nenalezneme ani zde žádné románské dědictví, ale rozmanitost města vám to vše vynahradí. Město bylo založeno v 10. století n. l. a díky jeho poloze se brzy stalo prosperitním obchodním přístavem, kde se střetávali obchodníci z různých koutů světa.

Ve 12. století tu vznikla úplně první lékařská univerzita v Evropě, a tak se následně po založení několika dalších univerzit stalo Montpellier důležitým univerzitním centrem, kde v té době působil i satirik Francois Rabelais, a zůstalo jím i dodnes. Až jednu třetinu obyvatel totiž tvoří studenti, a proto je nejlepším časem pro návštěvu města právě školní rok, kdy jsou ulice zaplněny mladými lidmi a vy si můžete naplno užívat atmosféru opravdu mladistvého místa. Město je známé také díky hostování několika festivalů a v jeho západní části najdeme několik krásných pláží.

Bohužel je město často přehlíženo, protože turisté dávají spíše přednost pro ně více známým metropolím v okolí. Ale vy byste si určitě tuto zajímavou a rozmanitou metropoli plnou elegantních budov, širokých bulvárů, stylových penziónu a postranních uliček, které byly stavěny po vzoru těch Barcelonských, neměli nechat ujít. A ze všech měst na jihu Francie je toto to kulturně nejrozmanitější.

petramirajovaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce