Epernay

Město v severovýchodní Francii se zhruba dvaceti pěti tisíci obyvatel je přezdíváno hlavním městem šampaňského. Epernay leží v srdci oblasti Champagne a šampaňské víno se stalo hlavní turistickou atrakcí města. Sídlí tu několik desítek vinařství, mnoho obchodů s tímto druhem vína a samozřejmě mnoho vinoték, kde je možné šampaňské degustovat. 

Samotné město  během druhé světové války dost utrpělo a bylo nově postaveno a právě díky šampaňskému se ho podařilo zrekonstruovat velmi pěkně. Procházka centrem města je velmi příjemná, uklidňující a architektura města působí velmi zajímavě, poměrně dobře se tu podařilo sladit několik zcela odlišných architektonických stylů. Hlavní atrakcí je ovšem kilometr dlouhá ulice Avenue de Champagne, kde po obou stranách stojí jedno vinařství vedle druhého. Některá nabízejí prohlídku podzemních sklepů, kde se skladuje víno, jiná mají jen obchod či restauraci s možností degustace, jiná jsou pro veřejnost zavřená. Ovšem ulice je přehledem honosných vil a procházka po ní stojí zato, i kdyby byla všechna vinařství zavřená. Tato ulice se svými vilami s podzemními sklepy byla zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. 

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Epernay

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce