Carcassonne

Při vyslovení názvu města Carcassonne by se vám mělo vybavit město, které je jako vystřižené z pohádkového příběhu. Hlavní hrdinkou příběhu je masivní středověká Citadela, jež z vrcholku kopce dohlíží na život v níže položeném centru města. 

Jedná se o největší dochované středověké pevnostní město v Evropě, jehož hlavní dominantou je hrad La Cité s dvojitou hradební zdí, jež prakticky tvoří samotné město Carcassonne. Kouzelnost a pohádkovost hradu ho činní druhým nejnavštěvovanějším místem ve Francii (první místo patří Eiffelově věži).

Městem si cestu razí řeka Aude, jež protéká pod několika mosty, které byste v daném momentu nejradši zmrazily a zůstali se na ně dívat do nekonečna. Město je plné malých zákoutí a úzkých uliček, ve kterých naleznete mnoho kaváren a obchůdku s francouzskými dobrotami. Pohádkovou atmosférou města se nechali inspirovat tvůrci společnosti Disney při vzniku pohádky Šípková Růženka z roku 1959.

Součástí Citadely je Chateau Comtal - centrální hrad s neuvěřitelnými 31 věžemi. Hrad byl postaven v 12. století n. l. v románském stylu, ale v průběhu století po veškerých opravách, rekonstrukcích a střídání vlád zde dnes převažuje styl gotický.

Při procházkách městem by vám nemělo uniknout centrální náměstí, které zdobí překrásná fontána. Za nejrušnější místo v Carcassonne je považován Canal du Midi, protože právě zde si můžete vychutnat pohled na celé město z přídi lodi nebo se jen posadit na břeh řeky a uspořádat malý piknik v jednom z francouzských bister tzv. épicerie. Tato víceméně technicka památka spojuje Středozemní moře a Atlantický oceán.

Jelikož hrad je opravdu dokonalou ukázkou středověkého panství se všemi jeho krásami a klady, tak zde najdete velké množství turistů a to především v letních měsících, takže se doporučuje navštívit město na jaře či na podzim, kdy si budete moci naplno užít malebnost a klid malého města na jihu Francie v regionu Languedoc-Rousillon .

petramirajovaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Carcassonne

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce