Bordeaux

Bordeaux, město, jež bylo vyhlášeno nejlepší evropskou destinací pro rok 2015 a přiřazeno na seznam světového dědictví Unesco, je hlavním městem francouzského departmentu Gironde, který se nachází na jihozápadě Francie v překrásném regionu zvaném Akvitánie.

Město je považováno za jednu z nejslavnějších vinařských oblastí Francie. Víno se zde produkuje již od 8. století našeho letopočtu. Městem protéká řeka Garonne, podél jejíhož levého břehu se nachází historická část města, které se říká Měsíční přístav.

Srdcem starého města je Place de la Burse, před kterým se nachází originální plošná fontána, již oceníte především v letních měsících. Poznávání kouzelných míst a pamětihodností můžete začít na mostě vybudovaném na Napoleonův příkaz Ponte de Pierre, ze kterého se vám naskytne překrásný výhled na celý levý břeh. Pokračovat v prozkoumávání můžete po nově vybudovaných bulvárech, či se toulat úzkými uličkami kolem náměstí Place du Parlament, Place St-Pierre a Place Saint-Michel, kde na vás čeká mnoho neodolatelných kaváren, restaurací, bister, butiků a vintage krámků. Z těch nejdůležitějších staveb byste neměli opomenout městskou bránu Porte Cailhau, katedrálu Saint-André, kostel Saint-Croix, věž Pey-Berland, basiliku Saint-Michel a nejstarší městský kostel Saint-Seurin.

Hlavním lákadlem pro navštívení města je jeho kulturní život, a to především proto, že Bordeaux je také univerzitním městem, v němž žije a studuje mnoho mladých lidí, kteří se rádi kulturně vzdělávají a baví. Což znamená, že tu každý den najdete nějakou zajímavou událost ať už hudební, filmovou či divadelní. Na první pohled vás upoutá kulturní rozmanitost akcí, což je z toho důvodu, že tu žije velké množství národností z různých koutů Evropy a světa. Za zmínku také stojí každonedělní farmářský trh s místními francouzskými specialitami, kde dominují hlavně ústřice, krevety, mušle, vína a sýry.

petramirajovaPandaCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce