Aix en Provence

Pouhou půl hodinu cesty od slavného Marseilles se nachází perla celé Provence. Překrásné město, v jehož uličkách se budete cítit jako v pohádce. Město plné života, hudby, barev a vůní, včetně ikonické levandule. Zatímco na některém z mnoha náměstí Aix en Provence si můžete užít okolní ruch a nastavit se sluníčku, v křivolakých úzkých kamenných uličkách plných stylových obchodů a kaváren či restaurací se naopak příjemně zchladíte a vychutnáte si skvělé místní speciality.

Aix-en-Provence je proslulé svou nesmírnou krásou a v posledních letech se z něj stalo také centrum kultury, a na spontánní koncerty či divadelní vystoupení zde narazíte prakticky neustále. V průběhu června a července město ožívá oficiálními hudebními festivaly, při nichž si v kouzelném prostředí vychutnáte současnou i klasickou hudbu.

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Aix en Provence

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce