Ekvádor

Úchvatná koloniální architektura, pláže s bílým pískem, vesnice Kichwa uprostřed amazonského deštného pralesa a dech beroucí Andy – Ekvádor skrývá oslňující množství divů a nabízí ty nejúžasnější přírodní kontrasty.

To vše na dosah od hlavního města Quita s nejzachovalejším historickým centrem v Latinské Americe. Centrum město lemují velká náměstí, kostely a krásně zrekonstruovaná sídla. Putování uličkami uprostřed španělské koloniální architektury je dobrým vhledem do historie města.

Za městy se rozprostírá ekvádorská krajina v celé své rozmanitosti. Andské vesnice proslulé barevnými textiliemi a rozlehlými trhy, afro ekvádorská města, kde dny končí jídlem z čerstvých mořských plodů a nezapomenutelným západem slunce, a odlehlé osady v Amazonii, kde šamani stále vyrábějí tradiční pralesní medicíny svých předků.

Země přitahuje davy lidí především svou rozmanitou divokou přírodou, kam patří nezaměnitelně Galapágy. Domov obřích želv, žraloků velrybích, lachtanů a mnoha dalších druhů žijící na souši i na moři. Souostroví bohaté na divokou přírodu, kde Charles Darwin vytvořil svou evoluční teorii.

Ekvádorem prochází rovník, který jí dělí na jižní a severní hemisféru a od kterého také získala svůj název. Noční obloha proto přináší hvězdy na obou polokoulích. Pevnina má tři odlišné oblasti: pohoří And, které se táhne od severu k jihu, pobřeží Tichého oceánu a Amazonskou pánev na východě.

Cestování po Ekvádoru je relativně snadné a rychlé díky své kompaktní rozloze. Jen málo míst je vzdálené od hlavního města více než jeden den jízdy autobusem.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Ekvádoru

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce