Egypt

Země mocných faraónů, výborných stavitelů či krásné Kleopatry. Jedna z nejsušších a nejteplejších zemí světa, kde byste na déšť čekali jen marně, je pokrytá z větší části vyprahlou pouští, v jejímž středu se vine životadárná řeka Nil. V jejím údolí žijí již počátku téměř všichni z jejích 82 miliónů obyvatel.

Kromě zeleného údolí Nilu, můžeme v této severovýchodní africké zemi navštívit známé pobřeží Rudého moře. Několik zdejších letovisek si oblíbili zejména milovníci plážových dovolených. Velkou výhodou jsou tady skvělé podmínky pro šnorchlování díky místním úžasným korálům se spoustou barevných malých i velkých ryb. Navíc sem můžete zajet klidně i v lednu, sezóna tu trvá prakticky celý rok.

Kromě toho Egypt oplývá bohatou historií. Staroegyptská civilizace, která sahá až do doby před více než 6000 lety, nám zanechala spoustu skvostů. Obrovské pyramidy a Velkou Sfingu v Gíze, úžasné chrámy jako jsou Karnak nebo Abú Simbel, nespočet soch, maleb či svitků a spoustu dalších cenných artefaktů, které dnes obdivuje téměř celý svět.

I přes to, že se v posledních letech stala země dějištěm několika konfliktů, nemusíte se bát. Místní obyvatelé jsou milí a přívětiví, turistický ruch je navíc jejich hlavním zdrojem obživy, takže jsou turisté vítáni. Pokud se vydáte do místních obchodů nebo na trh určitě si vyzkoušejte místní národní sport - smlouvání. Jestliže budete trpělivý, jistě si odvezete nějaký pěkný suvenýr za velmi příznivou cenu. 

TravelPortal.czCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Egyptě

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce