Zadar

Na pátém největším chorvatském městě sice historie zanechala hluboké jizvy, přesto tu dodnes zůstalo zachováno bohaté kulturní dědictví a turistům má Zadar stále co nabídnout. Vydejte se po stopách dávné historie do středověku, kdy vznikla například románská katedrála sv. Anastázie či kostel sv. Donáta. 

Procházejte se po rozpálených dlážděných ulicích města, vnímejte atmosféru dávné historie, na jazyku si nechte rozplývat zmrzlinu mnoha rozličných příchutí a až se budete cítit uchození, můžete zajít do jedné z bezpočtu kaváren, cukráren či restaurací lákajících k návštěvě.

Promenáda Riva podél pobřeží nabízí ideální příležitost k pozorování zapadajícího slunce, o němž se A. Hitchcock vyjádřil, že je zde nejhezčí na světě. Zaposlouchejte se také do tónů mořských varhan,prvních na světě. Zatoužíte-li po osvěžení, můžete se vykoupat, stačí slézt po schůdcích z promenády rovnou do moře. 

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Zadaru

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce