Varaždin

Varaždinu, městu na řece Drávě v úrodné Nivě, se také přezdívá hlavní barokní město Chorvatska. Jeho dlouhá historie má zápis i tom, že v jednu dobu bývalo hlavním městem země a nejvíce prosperujícím městem.

Zřejmě i tím se dá vysvětlit koncentrace tolika atraktivních budov, které vytváří nejzachovalejší a také nejbohatší urbanistický celek. Varaždin není jen architektonickým klenotem mnoha zachovaných paláců, důležitých veřejných budov, cenných domů, ale i jeho atmosféra má neopakovatelný nádech.

Nachází se tu také dobře udržované zahrady a parky vzývající k odpočinku a zastavení. Přehlédnout byste neměli krásnou radnici, jedinečnou pevnost Staré město, mnoho krásných paláců či zajímavý hřbitov.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Varaždin

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce