Ostrov Pag

Ostrovu z ostrovní skupiny severní Dalmácie se také přezdívá měsíční ostrov, jelikož jeho povrch je z největší části kamenitý a příliš vegetace tu nenajdete, přesto stojí za návštěvu. Navíc je považován za nejslunečnější ostrov Jadranu.

Na ostrově vám učaruje především skutečnost, že jde o místo s více jak stoletou tradicí, specifickou kulturou, výborným jídlem, kdy můžete ochutnat především ovčí sýry, víno žlutica, zajímavými tradicemi, jako jsou pagské písně a výroba krajek, a pěknými místy k navštívení.

Na ostrov se dostanete buď přes most, který spojuje ostrov s pevninou, či trajektem. Milovníky koupání potěší mnoho písčitých a oblázkových pláží, kde si můžete radovánky v azurové vodě užívat do sytosti.

Přestože jeho povrch je pokryt především skalami a kameny, i tak tu najdete olivové háje. V krajině se nachází i mokřady jako Velo blato či Kolansko blato. Velo blato je mokřad známý jako ornitologická rezervace, kde hnízdí více jak 66 druhů ptáků, tudíž jde o ideální místo pro nadšence ptactva a fotografy se zájmem o zvířata. Ovšem mezi kameny a skalami najdete ukryto i mnoho opevnění a kostelů.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět na ostrově Pag

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce