Ostrov Korčula

Šestý největší chorvatský ostrov je turisty oblíbený pro mnoho starověkých měst, překrásných a poklidných pláží a přírodní prostředí. Navíc se ve městě Korčula narodil slavný Marco Polo.

V pravěku byl ostrov Korčula osídlen Ilyry, po kterých tu zůstalo mnoho zřícenin. Původně se ostrovu říkalo Korkyra Melaina neboli Černá Korčula a to kvůli jeho hustému porostu stromů, kdy působil temně. Historie ostrova nebyla nikterak poklidná, a tak i dnes tu můžete najít pozůstatky po jeho bouřlivé historii. Ale dnes už je ostrov spojením přírody, několik tisíců let staré kulturní tradice a historie. Turisté si na své přijdou na pěkných písečných plážích a tichých zátokách, které jsou nejlepším místem pro relaxaci a odpočinek. Nejlepší pláže se nachází u vesnice Lumbarda.

Okouzlit se nechte olivovými háji a mnoha vinicemi, na kterých zraje proslulé korčulské víno, jemuž zdejší mírné podnebí a dlouhodobý sluneční svit jen prospívá. Ochutnejte bílé víno Grk či Pošip. Ale nenechte si ujít ani rodiště Marca Pola a jedno z nejpůvabnějších středověkých chorvatských měst – Korčulu.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Ostrov Korčula

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce