Ostrov Cres

Ostrov Cres patří k největším jadranským ostrovům. V minulosti býval spojen s ostrovem Lošinj v jeden celek, který nesl název Apsyrtides, ale pak došlo k jejich oddělení a vybudování průlivu. Ostrov zaujme svým divokým a přirozeným půvabem, skalnatým pobřežím s dramaticky čnícími útesy a skrytými zátokami.

Cres proslul především díky supovi bělohlavému, který sídlí na vysokých skalních útesech ostrova a jde o poslední chorvatské místo přirozeného výskytu těchto opeřenců. Pro jejich ochranu tu vznikly dvě ornitologické rezervace – Podokladi v Orlec-Koromačnu a Kruna v Beli. Součástí je i Ekocentrum Caput Insulae.

Na Cresu se nachází několik půvabných vesniček, které byste měli určitě navštívit. Za nejkrásnější bývá považována Lubenice pro svůj fantastický výhled, ale i zajímavou přímořskou architekturu. Navštěvované bývají i Beli, Valun, město Cres či Osor.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět na ostrově Cres

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce