Národní park Kornati

Národní park Kornati představuje nejhustší ostrovní skupinu Jadranu, která se táhne rovnoběžně s Dinaric horami a souostroví zahrnuje kolem 89 ostrovů a ostrůvků. Národní park své jméno získal dle největšího ostrova. V parku se nachází skryté oázy, mnoho borovicových a olivových stromů, tiché a chráněné zátoky jako stvořené pro blízký kontakt s přírodou. Zátoky představují ráj pro jachtaře. Ostrovy nejsou trvale obydlené, a tak se tu můžete setkat s divokou a nedotčenou přírodou, pozorovat dech beroucí západy slunce. Úkryt lze najít v některém z dočasně obydlených rybářských domků.

Souostroví je domovem především perleťových mušlí, červených korálů, mořských plžů a korýšů, jež se skrývají především v hlubokých puklinách či jeskynních trhlinách.

Souostroví se stalo národním parkem v roce 1980 pro svou krajinnou krásu, geomorfologii a také rozmanitost, již pobřeží skýtá. Ač dříve ostrovy pokrývaly husté lesy, musely postupně ustoupit pastvinám, ovšem pro málo vodních zdrojů je dnes povrch nehostinný, pustý a spíše porostlý jen trávou.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi