Dubrovník

Město obehnané středověkou zdí a obklopené širým mořem, které leží na úpatí mohutných hor, si zamilujete na první pohled. Za jasného dne je překrásné, za bouřky divoké a neskutečně působivé.

Historický střed Dubrovníku je romantickou kombinací barokních prvků se středověkou architekturou a jeho útlé uličky nabízí příjemný chládek v horkých letních dnech. Za hradní zdí se rozkládá moderní část města plná sytě červených střech uprostřed bujné zeleně, ovocných sadů a pestrobarevných zahrad. Zde je patrná odedávná nezávislost města a jeho bohatství, které z něj učinily vůbec to nejnavštěvovanější místo v celé zemi.

Dubrovník je okouzlující v každém ročním období, za každého počasí. V letních měsících je až po okraj naplněn turisty, chcete-li ho tedy mít více sami pro sebe, navštivte jej na konci září či ještě před začátkem sezóny.

Je také ideálním místem pro podnikání lodních výletů na nedaleké překrásné ostrovy jako stvořené pro koupání i prozkoumávání. Jedná se zejména o ostrovy Koločep, Lopud a Šipan. 

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Dubrovníku

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce