Chorvatsko

Rozmanitost Chorvatska ohromí každého, kdo si pod ním představí pouze přeplněné pláže pod žhnoucím sluncem a desítky druhů zmrzliny. Tato země již léta láká milovníky dobrodružství všeho druhu, obdivovatele panenské přírody, půvabných měst i extrémních sportů.

Země, kde se setkávají vlivy středoevropské s tradicí jižních států, kde vedle sebe žijí ortodoxní křesťané, katolíci i muslimové a kde ze všech koutů doslova tryská nadšení z nedávno získané nezávislosti. Nehynoucí energie a všudypřítomná chuť užívat si života a všeho, co nabízí, se na vás přenese hned na začátku pobytu a nepustí vás ještě dlouho poté.

Jistě, pokud plánujete strávit nerušené dlouhé dny pod slunečníkem a nechat se na lehátku houpat na mořské hladině, Chorvatsko stále neztratilo nic ze svého „plážového“ půvabu ani pro vás. Pokud však skutečně chcete okusit vše, co země nabízí, užít si ode všeho trochu a vrátit se plni zážitků a dojmů, aniž byste cestovali přes půl světa, je právě tato země skvělou volbou.

Na světoznámém pobřeží vás čekají tisíce nejkrásnějších pláží s průzračnou vodou, životem protkaná města plná barev, hudby a tance, příjemné posezení u přístavu a ty nejvybranější lahůdky. Ve vnitrozemí se však ukrývají přírodní krásy v podobě půvabných hor, divokých skal i nekonečných polí žlutých slunečnic.

Více než tisíc ostrovů, které k Chorvatsku náleží, vám ukáží další desítky nepoznaných tváří této země a nabídnou oázu pro pěší turisty i cyklisty. Milovníci kurioznějších sportů si mohou vyzkoušet horolezení, potápění nebo zbrázdit ta nekrásnější mořská zákoutí na jachtě či plachetnici.

Chorvatsko je rájem turistů, obří hotelové komplexy na pobřeží toho již dávno nejsou jediným důkazem. Kvalita nabízených služeb stále stoupá, místní obyvatelé si však také čím dál více váží bohatství, jež jejich země nabízí a dbají na zachování svébytné tváře, a ulice měst se tak často zaplní tradičními festivaly.

Skuteční gurmáni ocení využití místních produktů, ať už v podobě pestré nabídky mořských plodů, čerstvého ovoce a zeleniny, vynikajících oliv, domácí pálenky či dokonce vína, jehož sláva se dostává stále více i za hranice země.

Ve městech se můžete pobavit nekončícím nočním životem i oslavami na luxusních jachtách. Kulturu nasajete v galeriích se stále významnějšími sbírkami umění a klid naopak získáte na ostrovech, kde zabloudíte do nezkažených kamenných vesniček plných tradic a klasických řemesel.

Chorvatsko je zkrátka země, která nabídne pestrou paletu zábavy pro každého. Sport, vzrušení, zábavu, kulturu, odpočinek i klid. Ať už cestujete s dětmi nebo jako zamilovaný pár, rozjímající samotář či ve skupině přátel, na dovolenou strávenou v této zemi jen tak nezapomenete. 

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce