Černá Hora

Co vás napadne, když se řekne Černá Hora? Mnozí zřejmě pokrčí rameny. Drobná a zdánlivě nevýznamná země, která si teprve před několika málo lety vydobyla svou nezávislost, v sobě skrývá až pozoruhodné množství kouzel a krásy.

Hornatý stát, jehož vrcholky sahají i přes dva a půl kilometru výšky se pyšní úžasnou přírodou a v každém ročním období hraje doslova všemi barvami. Ať už se procházíte po rozkvetlých loukách, bloumáte po kopcích s voňavými lesy, na pobřeží azurového moře či se touláte městečky mezi domy s červenými střechami, Černá Hora neboli Montenegro vám jednoznačně utkví v paměti.

V jednom z nejčistějších a nejekologičtějších států si v první řadě vychutnáte nedotčenou přírodu ve všech jejích podobách, ať už jste fanoušky pěší turistiky, kola či vodních sportů. Nebojte se však, že si zde dostatečně neodpočinete. Šedivé a žluté sopečné pláže u průzračnho moře přímo vybízejí k ulehnutí s knížkou a oblíbeným nápojem. Jste-li spíše zimní tvorové, Černá Hora vám nabízí také mnoho míst pro lyžařské radovánky v podobě zasněžených svahů hor.

Milovníci historie ocení památky z dob románské, gotické a barokní architektury. Současné umění je potom ke zhlédnutí hned na několika místech v hlavním městě. Vyznavače moderního životního stylu zde potěší noční život, který na sebe ve městech bere mnoho podob od poklidných jazzových barů až po dynamické taneční podniky.

Pobyt zde vám nabídne pestrou škálu možností a jednotvárnost vaší dovolené rozhodně nehrozí. Prostřídejte návštěvu překrásných národních parků s výletem do horských výšin, procházkou po hlavním městě a koupáním v moři. Zcela oprávněně jsou některá místa v této zemi zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. A jejích krás si postupně začíná všímat celý svět. Turistický ruch zde jen kvete, služby pro návštěvníky jsou čím dál kvalitnější a možnosti vyžití téměř nekonečné. Neváhejte proto a navštivte Černou Horu, dokud si zachovává svůj nedotčený ráz a osobité kouzlo.

 

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce