Paraty

 Přímořské letovisko s velmi zachovalým historickým centrem. Ve stylu portugalského baroka se tu zachovalo několik ulic a náměstí, mnoho domů, kostelů a paláců. Nad městem se tyčí i volně přístupná pevnost. V centru je zřízeno několik muzeí a galerií, z nichž je většina přístupná zdarma.

V ulicích města objevíte i mnoho dílen místních řemeslníků, kteří vám ochotně předvedou něco ze svého umění. Město nabízí několik pláží a možností lodních výletů a vodních sportů. Jako jedno z mála v Brazílii nabízí Paraty i bohatý noční život pro všechny věkové kategorie.  Stačí po setmění vyrazit do ulic, nudit se nebudete. Město leží zhruba na poloviční cestě mezi Rio de Janeirem a Sao Paulem.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Paraty

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce